reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

ESRARENGİZ TOPLU İNTİHAR VAKALARI

Tarih : 12:04:00 Yorum (0)

ZALANGO DANSI 

Yunanlıların bu toplu intihar verdikleri bu isim bu.1803 yılında yaşanan bu olayın esas kahramanı Osmanlılar.Yunanlılarla yapılan bu savaşta Ali Paşa ordusuyla zafer kazandı.Osmanlı`dan kaçan kadınlar çocuklarıyla birlikte köle olmamak için uçurumdan atladılar.
ZALANGO DANSI

DÜŞMANA ESİR DÜŞMEMEK İÇİN İNTİHAR EDEN KASABA HALKI

Hindistan`da gerçekleşen bu olayda Chittar adlı bir kasabanın halkı başrolü oynuyor.Sultan Alaaddin Khilji bu kasabayı almak için askerlerini gönderiyor.1303 yılında yaşanan olayda kasabanın kadınları ve çocukları intihar ediyor.Ancak,erkekler savaşa öleceklerini bile bile gidiyorlar ve süpriz olmuyor hepsi katlediliyor.

intihar


KIZIL ORDU`NUN MERHAMETİNE KALMAMAK İÇİN KENDİLERİNİ ÖLDÜREN İNSANLAR

Almanya`nın Demmin kasabası Sovyet işgali altındaydı.Sovyetler cinayet,tecavüz gibi akıllara gelebilecek her türlü kötülüğü yapıyorlardı.Bundan kurtulmak isteyen Demmin halkı çareyi ölümde buldu.Ancak,bu intiharlar toplu gerçekleşmedi.İnsanlar kendi evlerinde önce çocuklarını sonra kendilerini öldürdüler.
intihar


GUYANA`DA İNTİHAR EDEN 909 İNSAN

Olay 1978 yılında yaşandı.İnsanlık Tapınağı adlı tarikatın üyleri toplu olarak canlarına kıydılar.Aralarında 200`den fazla çocuk da vardı.Bu toplu intihar Sovyetler tarafından işgal edilip faşist olmamak için gerçleşti.
intihar


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın