Hastalığa Neden Olan Mikroplar Cin mi?

mikrop, hastalık, cin, cinler
mikrop, hastalık, cin, cinler
Hastalığa Neden Olan Mikroplar Cin mi?
Sahih-i Müslim'de zikredilen bir hadiste. Hz. Peygamber'den azık isteyen Nusaybin cinlerine Hz. Muhammed'in (s.a.v.); "Kesilirken Allah'ın adı ile kesilmiş ve olabildiği kadar bol etli olarak elinize geçen her kemik sizin azığınızdır. Her deve pisliği de hayvanlarınıza yemdir." şeklinde karşılık verdiğini belirten Doç Ali Osman Ateş, Hz. peygamberin, "Kemikle, hayvan gübresi ile taharetlenmeyin çünkü onlar kardeşlerinizin yiyeceğidir.

" hadisindeki cinlerle, tıbbi bir terim olan mikropların kastedildiğini savunuyor. Cin ve Şeytan'ın kendi yaratılışlarına uygun beslenme tarzları olabileceğim ifade eden Doç Ateş. "Ancak bunun pis mikrop yatağı tezekler ve kemikler olmadığı açıktır. Eğer onlar enerji sağlamak için bizim gıdalarımıza muhtaçlarsa, herhalde bunu kemik ve tezekten değil, bizim de hoşumuza giden temiz gıdalardan sağlarlardı." diyor.
Yukarıdaki hadiste geçen "Kesilirken Allah'ın adı ile kesilmiş, ve olabildiği kadar bol etli olarak elinize geçen her kemik sizin azığınızdır." ifadesinden Allah Resulü'nün neden hayvanların mutlaka Allah'ın ismiyle Kesilmesini istediği daha iyi anlaşılıyor zannediyorum.
PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler