İnsanlara Musallat Olan Şeytan ve Cinlerin Amaçları Nedir?

cin,cinler,musallat
İnsanlara Musallat Olan Şeytan ve Cinlerin Amaçları Nedir?
Müslüman cinler, yani Kurân-ı Kerim'e Hz. Muhammed (s.a.v)'e iman etmiş olan cinler, tıpkı insanlar gibi Allah'a, Kurana, onun resulüne iman eden, ibadet eden, aile hayatı olan tıpkı insanlar gibi sosyal faaliyeti olan varlıklardır. Müslüman cinler arasında da elbette ibadeti zayıf olan, isyan eden, kimi zaman ibadetten uzak kalanlar da vardır. Tabi ki imanlarını da muhafaza ederler. Bir de, şeytanı cinler vardır. Bunların maksadı, kendi dünyalarının ve yaşantılarının haricinde ekseriyette insanlara zarar vermek ve musallat olmaktır.

Kimi insanın kalbine ve beynine hükmedip yönlendirebilirler. Şeytani enlerle İrtibat halinde olan insan, onların emri alandadır. Onlar ne derse, onu yapar. Zaten Şeytani cinlerin amaçları o insanı imandan uzaklaştırmaktır, şeytan, ne kadar kötü amel varsa. hepsini gerçekleştirir Cinler ne isterse. o tür insanlara yaptırırlar. Bir anlamda cinler, o insanlara hükmederler. Bu gibi durumlarda benim tavsiyem, birincisi kimse cinlerle irtibatlı olayım diye. böyle bir yola başvurmasın, çünkü o insanın aklı tamamen gidebilir. Pek tavsiye etmem. Ama Nas ve Felak sureleri vardır. Bu sureleri iyi okuyup, anlamak gerekiyor. Kuran o kadar büyük bir hazine ki. bunun kıymetini bilmiyoruz. Kuran, her şeydir. Kurân, sadece ölülerin arkasından okumak için değildir.
PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler