reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

Kara Şövalye Uydusu (Black Knight Satellite)

Tarih : 14:04:00 Yorum (0)

Kara Şövalye Uydusu (Black Knight Satellite)

Kara Şövalye Uydusu (Black Knight Satellite)
Kara Şövalye Uydusu, yaklaşık 13.000 yıldır dünyamızın etrafında döndüğü ve anlaşılamayan bir dilde sürekli sinyal yolladığı iddia edilen, nereden geldiği belli olmayan bir cisimdir.
1899 yılında yollanan sinyalleri ilk olarak algılayan kişi Nikola Tesla'dır. Tesla bundan bahsettiği zaman insanlar ona inanmamıştır. Tesla'nın bir arkadaşına yazdığı mektupta sinyali çözdüğü iddia eder. 1920'de amatör telsizciler de sinyali yakaladıklarını öne sürdüler. 1928'de Oslo'lu bilim adamları uzaya kısa dalga sinyalleri göndermişlerdir. Sinyale cevap gelsede çözülememiştir. 1954 yılında ABD Hava Kuvvetleri dünyanın etrafında dönen 2 adet uydudan bahsetmiştir. Fakat 2. uydunun ne olduğu halâ bilinmemektedir. Bu haber o dönem de büyük sansasyon yaratmıştır. 1960'lı yıllarda uzaya gönderilen Rus ve Amerikan uydularının çekip göndermiş olduğu fotoğraflarda ilk defa bu Kara Şövalye Uydusu görülmüştür. Daha sonra ki yıllarda bazı astronotlar bu uyduyu gördüğünü belirmiştir. Fakat bazı merciler tarafından astronotların halisünasyon gördükleri iddia edilmiştir. 1973 yılında bir bilim adamı uydunun sinyallerinin bir gezegenden geldiğini saptamıştır. Fakat olay daha sonra yalanlanmıştır. Dünya üzerinde çok hızlı bir biçimde sürekli turlar atmaktadır. Bu yüzden yeri tam olarak tespit edilemeyip etkili bir gözlem yapılamadığı iddia edilmiştir.
Diğer bir iddia ise Maya kralı, Kral Pakal'ın, Kara Şövalye Uydusu'nu 13.000 yıl önce inşaa edip yörüngeye gönderdiğidir.

Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın