reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

TUHAF LANETLER

Tarih : 11:10:00 Yorum (0)

BUZ ADAM LANETİ
Buz adam laneti 1991 yılında Alpler`de 5 bin yaşında olduğu tahmin edilen bir buz adam bulundu.Buz adamın keşfini takip eden 13 yıl içerisinde onu bulan kişilerden 7`si ilginç şekillerde hayatlarını kaybetti.
Bu kişilerden biri trafik kazası sonucu,diğeri çığ düşmesi sonucu bir diğeri ise bir uçurumdan düşerek hayatını kaybetti.
Buz adam,modern zamanların en ünlü lanetlerinden biri olarak biliniyor.UMUT ELMASI
Umut elması,dünyanın en ünlü elmaslarından biridir ancak onunla ilişkili de bir lanet var.
Dünyanın en değerli ve en büyük mavi elması olan Umut elması,1600`lerde Hindistan`daki bir tapınaktan,kötülükte savaşan Tanrıça Şiva`nın heykelinden çalındı.
O tarihten itibaren elmas,kendisine sahip olan herkesi lanetledi.Yıllar boyunca elmasa sahip olan herkes korkunç şekillerde hayatlarını kaybetti.
Yıllar boyunca elmasa sahip olan herkes korkunç şekilde hayatlarını kaybetti.Lanetli elmasın şu anda kimin elinde olduğu bilinmiyor.


KAH-İ NUR ELMASI
Bu elması çevreleyen lanet de küçük bir fark ile Umut elması lanetine benziyor.Kah-i Nur elmasına sahip olan her kadın yaşamlarını büyük bir servet ve şans ile geçirirken,elması elinde bulunduran erkekler korkunç ölümler yaşıyor.
Bu nedenle elmas için kadınların en iyi dostu yakıştırması yapılıyor.


SÜPERMEN LANETİ
Bugüne kadar Süpermen ile ilgili çekilmiş film ve televizyon dizilerinde,bu karekteri canlandıran aktörlerin birçoğunun ilginç şekilde hayatlarını kaybetmesi bu lanetin sebebi.
1950`lerde bir TV dizisinde Süpermen`i canladıran George Reeves,1951 yılında odasında gizemli bir şekilde ölü bulundu.
İntihar ettiğine inanılıyor.Süpermen`i canladıran oyuncular arasında en çok tanınan isim Christopher Reeve ise 1995 yılında atta düşerek felç geçirmiş ve 52 yaşında öldüğünde asla tam olarak iyileşememişti.27 KULÜBÜ
27 kulübü adıyla bilinen bu grupta,yaşarken efsane statüsüne ulaşmış rock müzisyenleri yer alıyor.Hepsinin ortak noktası 27 yaşında ölmüş olmaları.
Son olarak Amy Winehouse bu kulüpteki yerini aldı.Ama ondan önce aralarında Kurt Cobain,Jimi Hendrix,Janis,Joplis,Robert Johnson ve Jim Morrison gibi unutulmaz isimler bu kulübü zeten efsaneleştirmişti.

TECUMSEH`in LANETİ
160 yıllık bu Kızılderili laneti,sonu sıfır ile biten yıllarda seçilen ABD başkanları "trajik" bir şekilde vuruyor.
Seçilen başkanlar,çeşitli nedenlerden ya başkanlıklarını yapamıyor ya da yaşamlarını yitiriyor.
Shawnee kabilesinin lideri Tecumseh ve kardeş Tippecanoe,dönemin ABD başkanı William H. Harrison ile savaşıyordu.FACEBOOK ADRESİMİZ: https://www.facebook.com/gizemliolay
ORADANDA BİZLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

BLOG YAZARI: ADİL EŞME
Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın