Skopzen Tarikatı


Skopzen
Skopzen Tarikatı1772 yılında Tula'da A. Ivanova "Tanrının Anası" ve Blochin "1832 İsa" tarafından kurulan Rus tarikatı. onların öğretisine göre Adem ve Havva, cinsel organları olmadan yaratılmışlardır.İlk Günahın gerçekleşmesinden sonra; Adem, elmanın iki yarısından kendi testislerini ve Havva da göğüslerini oluşturmuştur.Erkekler, evlenip üç çocuk yaptıktan sonra günahlarının izlerini ortadan kaldırmak için hadım olmak zorundadırlar.

Blochin, daha sonraları kendisine Kondrati Selinov adını verip II. Katharina'nın katillerinin elinden kurtulan, Çar II. Peter olduğunu ortaya atmıştır.Rusya ve Balkanların ücra köşelerinde,bugün dahi var olduğu söylenen Skopzenler, Blochin'in tekrar doğacağına ve Hıristiyan karşıtlarını öldüreceğine inanırlar.
PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler