reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

Manyetizm (Bioenerji)

Tarih : 23:08:00 Yorum (0)


Manyetizm çok eski çağlardan beri bilinen ve uygulanan tekniklerden biridir.Bir zamanlar rahiplerin elindeki bu sır günümüz araştırmacılarına kadar ulaştı.Bioenerji ya da biomanyetizm adı verilen çalışmalar kökenini şamanlarda, şifacılardan, ezoterik topluluklardan alır.Ancak New Age akımlarının yükselmesi ile artık daha çok insana ulaşır hale gelmiştir.

 

Antik Mısır'da manyetik ve telkinsel güçlere sahip rahipler bu gücü yaygın olarak kullanırlardı.Başta Antik Mısır olmak üzere İnisiyatik kökenli gizem topluluklarında manyetizmin önemli bir uygulama alanı vardır.Tüm tarihi kayıtlarda insanların ellerinde bulunan bir güçten bassedilir.VI. yüzyılın ünlü yunan hekimi Alexandre de Thales hekimdeki büyük irade gücünün hasta üzerindeki etkilerinden bahseder.O rta Çağın en  ünlü hekimlerinden İbni Sina sadece bir insanın diğeri üzerinde meydana getirdiği iyi ve kötü etkilerin varlığını kabul etmekle kalmaz, insana uzak mesafelerden de etki edilebileceğini ileri sürer.

Manyetik enerji herkeste vardır.Ancak herkes bu enerjiyi konsantre ederek belli bir noktaya yönlendirmeyi bilmez bu yüzden de ürettiği enerjinin çoğunu boşa harcar. Manyetik enerji bellirli tekniklerle bir noktaya toplanabilir ve yönlendirilebilir.Günümüzde manyetik enerji şifacılık çalışmalarında kullanılmaktadır.


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın