Çemberde Açılar ve Alan

Merhaba arkadaşlar,


Çemberde Açıla


Geometri 
Dikey Geçiş konularımız bitmek üzere, son 2 konumuz kaldı. Geometrinin en önemli konusu olan Çemberde Açılar konusuna gelmiş bulunuyoruz. Geometrinin olduğu her sınavda mutlaka çıkan bir konusudur, Çember da açılar konusu, Ösym amcamız bu konuyu çok sevmektedir. Şenol Hocamız Çemberde açılar konusunu bize 3 videoda anlatmıştır ve 1 videoda Soru çözüm videosu hazırlamıştır.


Her derste tekrar tekrar söylediğim şeyleri, yine söylüyorum arkadaşlar, eğer bu konuda yada önceki konuda sorunlarınız varsa öncelikle onları halledin ki bu konuda karşınıza mutlaka önceki konular ile alakalı bir soru tipi çıkacaktır. Çünkü geometri iç içe geçmiş bir derstir. Domino taşı gibidir aslında başından yıkmaya başlamalısınız yoksa bir anlamı olmaz.

Çemberde Açılar-1
Çemberde Açılar-2
Çemberde Açılar-3


PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler