Sözel Sorulardaki Püf Noktalar

dgs

Arkadaşlar sözel sorular oldukça kolay . Geçen sene kılpayı hukuk fakültesi kaçırmış biri olarak Kısmetse bu sene hedefim sözel de 80 soruda İnşallah 80 net yapabilmek sözel sorulardan kastınız eğer türkçe soruları ise size bir kaç püf noktası verebilirim. mesela sözcükte anlam sorularında ve paragraf sorularında verilen parçanın tamamını okumak yerine sadece altı çizili sözcüğü okumak ya da paragraftan önce soru kökünü okumak. Mesela anlamlı cümle oluşturacak şekilde sıralama sorularında direkt olarak verilen cevap seçeneklerinden gidin. Öncelikle siz sıralama yapmaya başlamayın. Bu sınavda sizin için zaman kaybıdır. Ama seçeneklerden giderseniz daha kolay olur. Eğer kendiniz sıralarsınız ve sıralamanız yanlışsa seçeneklerde de yer alırsa yanlış cevaplama ihtimaliniz oldukça yüksek olur. Sözel mantık sorularında ise öncelikle ön yargılı olmayın sözel mantık soruları çok zor , bu soruları yapamıyorum ya da yapamayacağım gibisinden düşünmeyin. DGS ' de yer alan sözel mantık soruları da oldukça kolay. Sözel mantık sorularında öncelikle soru kökünü okuyun. Özellikle soru kalıbında verilen doğru olabilir soru kalıplarında her zaman doğru olma ihtimali olan soruda verilene göre tespit edilmelidir. hangisi doğrudur soru kalıplarında ise yanlış olanlar içerisinde doğru olanlar bulunmalıdır.kesinlikle doğrudur şeklinde soru kalıplarında ise sıfır ihtimal ile kesinlik belirtecek şekilde olan tespit edilmelidir. sözel mantık sorularını en kısa yoldan tablo oluştururak çözmeyi deneyin eğer soruda verilenler doğru bir şekilde tabloya yerleştirilirse ardından soruya ilişkin bilgilerin olasılıkları çok kolay bir şekilde tabloya yerleştirilebilir , bazı sorularda size tablolar verilir. şekil ve tablo yorumlama istenir. Bu sorularda çok basittir.bu sorularda da çözebilmek için şekil ve anlama yeteneği kazanabilmiş olmak önemlidir. tabloda benzerliklerden yola çıkmak önemlidir. öncelikle tablo sorularında verilenler dikkatli bir şekilde sınıflandırılmalıdır. ardından veriler tabloda takip edilerek tablo yorumlanmalıdır. Bu şekilde sözel soruları çözülebilir.
PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler