Evrende Kaç Tane Galaksi ve Gezegen Vardır?

Evrende Kaç Tane Galaksi ve Gezegen Vardır?,evren,uzay

Evrende kaç tane galaksi var sorusunun kesin bir cevabı bulunmamakla beraber, bilim adamları genellikle 300 ile 500 milyar arasında bir rakam belirtmektedirler. Ancak bu rakamları belirten bilim adamları tahminlerini Samanyolu gibi ufak sayılabilecek galaksiler üzerinden denemektedirler. Eğer bu rakamların üzerine "cüce galaksi" olarak bilinen galaksilerin de sayısını eklenirse, yaklaşık 6-8 trilyon civarı galaksi rakamına ulaşabileceğimiz öngörülüyor. Ancak bu bilgiler günümüzde tam anlamıyla kesinlik kazanmış değil. Ayrıca her geçen gün rakamlarla ilgili tahminler güncellenmektedir.

Gezegenler bu konularda daha da şanssız. Çünkü halen evrenin her noktasına ulaşılmış değildir. Bu durumdan ötürü bir rakam vermek de kesinlikle zordur. Çünkü henüz evrendeki galaksi sayısını tam olarak  bilemiyoruz. Ancak bilim adamları yaptıkları araştırmalarda, sadece bizim Samanyolu galaksimizde  Dünya ile yakın boylarda 17 milyar gezegen olabileceğini tahmin etmekte ve bu gezegenlerin yaşam olasılığın olabileceğini belirttiler. Bu rakamları evrenin tamamına yaydığımız zaman karşımıza hayal bile edemeyeceğimiz kadar çok gezegen sayısı çıkmaktadır.
PAYLAŞ

Adil Eşme

Gizemli Bilimler Blogu sizler için her gün yeni ve daha güzel bilgiler vermek için sabah akşam yazı yazan sizlere eğlendirerek öğreten kısa ve bazen uzun yazılarla bilgileri aktarmaya çalışan bir blogdur. Blogumuz her geçen gün daha da büyümekte ve sizlere daha çok bilgi verme uğraşındadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
Gizli Bilimler Blogu Olarak Sizlere Dogru Bilgiler Sunmak Vizyonumuzdur. Sizlerde Bizlere Destek İçin Paylaşır Yorum Atarsanız Cok Seviniriz. Emeklerimizin Karşılıgını Almış Oluruz Sizlerde Önerilerinizi Yorumlarda Bildirebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler