reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

Fotoğraftaki Kız Hikayesi

Tarih : 09:35:00 Yorum (1)

Fotoğraftaki-Kız-Hikayesi

FOTOĞRAFTAKİ KIZ
  Bir okul sabahı Ali adındaki bir çocuk sınıfında oturup matematik dersi dinliyordu. Dersin bitmesine 8 dakika kalmıştı. Öğretmeni dinlerken gözüne bir şey takıldı. Sırası pencere kenarıydı ve o cama doğru dönüp çimlere baktı. Fotoğrafa benziyordu. Ders bittiğinde fotoğrafı gördüğü yere doğru ilerledi. Başkası almasın diye koşar adımlarla yürüyordu. Fotoğrafı aldı ve tebessüm etti.  Şimdiye kadar gördüğü en güzel kızın resmiydi. Ve resimdeki kızın 2 parmağı havadaydı, yani barış işareti yapıyordu.  O kadar ilgi çekiciydi ki Ali o kızla tanışmak için can atıyordu. Bu yüzden okulda ki herkese bu kızı sormuştu. Ama herkes öyle birini tanımadığını söylüyorlardı. Eve gittiğinde kız kardeşine bile sormuştu. Ancak cevap belliydi; “ Hayır.” Gece olmuştu, Ali uyumak için odasına gitti. Yatağına uzanıp uyumadan evvel fotoğrafı hemen yanına koydu.

  Gece yarısında Ali pencereden gelen bir ses ile uyandı. Birisi sanki pencereye tıklıyordu. Tıklamanın hemen ardından bir gülümseme sesi takip etti. İrkildi. Yatağından kalkıp pencereye doğru ilerledi. Ama pencereye geldiğinde orada kimse yoktu.

Ertesi gün komşularına penceresine tıklayan kişiyi görüp görmediğini sordu. Komşular hiçbir şey görmediklerini söylediler. Ali iyice korkmaya başlamıştı. O günün gecesinde Ali, fotoğrafı aynı şekilde yanı başına koymuştu. Dünkü olaylar aynı şekilde yaşanmıştı. Ali bu sefer merakını gidermek için gelen sesleri takip etti. Tam sese yaklaşacakken Ali’ye bir araba çarptı ve oracıkta hayatını kayıp etti.

Sürücü Ali’ye yardım etmek için bir hışımla arabadan indi ve ona doğru koştu. Ancak çok geçti, Ali çoktan ölmüştü.  Fotoğraf dikkatini çekmişti. Fotoğrafı aldı. Fotoğrafta 3 parmağı havada çok tatlı bir kız vardı...


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın

1 yorum:

yorum Yap
avatar

"Ali o kızla tanışmak için can atıyordu" ne güzel aşk, her yaşta.

Cevapla