reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

İkinci Dünya Savaşında Japonların Yapmış Olduğu Korkunç İşkenceler

Tarih : 09:35:00 Yorum (0)

İkinci dünya savaşı döneminde Japonların düşmanlarına karşı son derece korkunç işkenceleri bulunuyordu. Tek bir işkence metotu uygulamayan Japonlar, birden farklı işkence yollarına başvuruyordu.

İkinci Dünya Savaşında En Önemli İşkenceyi Gören Pasifik Cephesi

korkunç-işkenceler

ikinci dünya savaşında işkenceler ardı arkası kesilmeden devam ediyordu. 1937-1945 yılları arasında gerçekleşen savaş adeta bir dünya savaşı hâlini almış olmuştu. Bu dönemde Japonlar düşmanlarına karşı acımasız yöntemler uygulamışlardır.

Kadınlar ve Bebekler Katledildi

japon-gerille-askerleri

Japonlar savaş esnasında ele geçirmiş oldukları kadınları ve bebekleri katletmişlerdir. Yaklaşık 90.000 esir düşen Japon Ordusu, ele geçirmiş oldukları insanların kafalarını keserek, vurarak, bıçaklayarak öldürmüşlerdir. Bebekler ve hamile kadınları da kılıçlarla öldürmüşlerdir.

Japonlardan Biyolojik ve Kimyasal Savaş Taktikleri Geldi

Kimyasal-Savaş-Taktikleri

Japonlardan biyolojik ve kimyasal savaş taktikleri gelmiştir. Kimyasal savaş taktikleri ile düşmanları mağdur etmeye çalışmaktadır. Özellikle Japonlar, insanlara acımadı ve insanları hasta etmeye neden olacak en ağır yöntemlere başvurmuş oldu. Bunlardan birisi de biyolojik ve kimyasallar olduğunu söylememiz mümkündür. Toz ve pireleri halkın üzerine yayarak kolera, veba gibi hastalıklara yakalanmalarına neden oldu. Yapılan saldırılar sonucunda elde edilen kaynaklara bakıldığında ise yaklaşık 600.000 kişinin bu işkence metoduyla katledilmiş olduğu gözler önüne seriliyor.

Pilotun Kafası Kesilip Derisi Yüzüldü

Pilotun-Kafası-Kestiler


Filmleri aratmayacak tüm görüntüler İkinci Dünya savaşında yaşanmıştır. Japonlar, Kaçırılan Amerikalı pilotun önce kafasını kestiler ve ardından da derilerini yüzmüşlerdir. Hatta sadece bununla da sınırlı kalmayarak derilerini sıyırmış oldukları cesedi her iki parçaya ayırarak kızartıp yemişlerdir. Kan donduran bu sahneler Japonların düşmanlarına karşı uygulamış olduğu etkileyici işkencelerin başında yer alıyor.

Savaşta Esir Düşen Bayanlar İçin Genelevleri Kuruldu

japaonya-genelev

Japonlar hainliği daha da fazla büyüterek ikinci dünya savaşı sırasında esir düşen tüm kadınlar için genelevleri kurmuşlardır. Kadınların çalıştıkları yerden çıkmalarına asla izin vermekle beraber eğer ki partnerlerini memnun edemezlerse de çeşitli işkencelere maruz kalıyorlardı. Sekste kadınların başarılı olmaları ve partnerlerini memnun etmeleri gerekiyordu. Japon otoriterler kadınların sayısı hakkında en az 20.000 şeklinde diye bir ifade yapmıştır diyebiliriz.


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın