reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

İnsanların Kanlarını Donduracak Yerleri Anlatan 16 Vikipedi Sayfası

Tarih : 16:30:00 Yorum (0)

İnsanların Kanlarını Donduracak Yerleri Anlatan 16 Vikipedi Sayfası

Bu yerlerde, yılanlar, korkunç yamyamlar, ürpertici bebekler, daha birçok korkunç yerler bulunmaktadır. Siz korku düşkünleri için Gizemli Bilimler ekibi tarafından özenle seçilmiş yerlerdir.
Not: Bu vikipedi sayfaları İngilizce kaynaktır. Fakat Türkçe çeviri desteği bulmanız çok basittir.

Kemikler Şapelinde yaklaşık olarak 5000’den fazla kafatası ve insan iskeleti bulunmaktadır. Bu kilise 16.Yüzyılda  Portekiz’in Evora şehrinde kurulmuştur. Bu kilisede aynı zamanda tavanda asılı olarak iki adet ceset bulunmaktadır.

Bu adada binlerce oyuncak bebeklerle dolu. Yerel halk eğlenceli bir ada olduğunu düşünse de, ziyaretçiler için tam tersi korkunç bir ada olarak biliniyor. Bu ada Mexico City’de bulunuyor.

Cehennem kapısı bilim adamlarının yanlış hesapları sonucunda ortaya çıkmıştır. Deney yapan bilim adamları bu çukurda çok fazla gaz krateri olduğu için yakmışlar ve bir müddet sonra söneceğini düşünmüşlerdir. Fakat bu krater 1971 yılından beri yanmaya devam ediyor.

Orandour-sur-Glane köyü Naziler tarafından katledilen ve 1944’den bu zamana kadar hayalet kasaba gibi bırakılan bir yerdir. Bu köyde tam olarak 642 kişi Naziler tarafından katledilmiştir.  Bu köyün inşası Fransa hükümeti tarafından yasaklanmıştır.St. Lambert kilisesinde çok enteresan şeyler yaşanmıştır. Kilisenin üzerinden 3 adet kafes sarkmaktadır. Bu kafeslerde 1535 yılında yaşanan Münster ayaklanmasında yakalanıp, işkence gören insanlar sergilenmekteydi. Bu işkence gören insanlar zamanla bu kafeslerde çürüyene kadar bekletilmişti.

Six Flags oyun parkı 2005 yılında gerçekleşen bir kasırgada tamamen sular altında kalmıştır. Yetkililer bu parkın tekrardan faaliyet gösteremeyeceği için öylece kaderine terk etmiş durumdalar. Bu yer kıyamet gününden arda kalan bir yer gibi durmaktadır.

Cecil oteli esrarengiz ölüm vakalarıyla doludur. Los Angeles’ta bulunan bu otel 1927 yılında faaliyete geçmiş ve o günden bu zamana çeşitli intihar, cinayet vakaları yaşanmıştır. Ölen insanlara hep kaza süsü verilmiştir. Ölen kişilerin birkaçının ismini daha önce duymuşuzdur. Elisa Lam, Elizabeth Short, Black Dahlia cinayetleri bu otelde gerçekleşmiştir.

Türkiye 1974 yılında Kıbrıs’a çıkartma yaptığında, bu hayalet şehir yaşanamaz hale gelmiştir. O zamandan beri bu yeri tekrar inşası yapılmamıştır. Bu bölge halen askeri kontrol alanı konumunda ve sivil halkın girmesi yasak.

Akodessawa fetiş pazarı Batı Afrika da bulunmaktadır. Birbirinden ilginç voodoo büyüsü malzemelerle doludur. Ölmüş kuşlar, Timsahlar ve Maymunlara ait kafataslarını bu pazarda bulabilirsiniz. Eğer Batı Afrika ya yolunuz düşerse, kesinlikle uğramalısınız.

Şangay Tünelleri Amerika Birleşik Devletlerinin, Portland şehrinde bulunmaktadır. İsminin Şangay olmasının sebebi; Çin mahallelerine yardım taşımak için kurulmuş olmasıdır. İşin esrarengiz tarafı ise, tünellerde çalışan işçilerin, zorla kaçırılarak çalıştırılmaya zorlanmasıdır. Birbirinden ilginç, hatıralara ev sahipliği yapmaktadır. Şangay tüneli.

Herxheim toplu mezarında yaklaşık olarak, 500 ile 1000 kişiye ait ceset bulunmaktadır. İşin garip tarafı, bu cesetlerin çoğu insanlar tarafından parçalanarak öldürülmüş birçok insanda yenmiştir.

Actun Tunichil Muknal Mağarası Belizede Bulunur. Bu mağarada maya uygarlığına ait birçok kalıntılar bulunmaktadır. Aynı zamanda bu alanda birçok arkeolojik çalışmalar yapılmıştır. Mağaranın içinde 14 tane iskelet kalıntıları mevcuttur. Bu iskeletlerden birisi ise küçük bir çocuğa ait. Kemikler kireçlenme olduğundan dolayı halen sağlam olarak muhafaza edilmektedir.

Murphy Çiftliği Amerika birleşik devletlerinin Los Angles bölgesinde bulunmaktadır. İnşası ise 19.yy’a dayanmaktadır. Bu çiftliğin kurucusu ise iki tane ırkçı kardeşlerdir. Fakat bu sıralar çürümeye mahkum edilmiş bir konum haline geldi. Birçok Nazi operasyonları bu üstten yapılmıştı. Bu çiftlik de sığınaklar, su deposu, jeneratörler bulunmaktadır.

14.Yılan Adası, Brezilya


Yılan Adası, Brezilya

Yılan adası, Brezilya’nın Sao Paulo bölgesinde bulunmaktadır. Bu adada çok zehirli yılanlar, İnsan boyundan üç dört kat büyük sürüngenler yaşamaktadır. Bu adaya sivil halkın girmesi yasaklanmıştır. Muhtemelen gizli girmeye çalışanlar ise, fazla yaşamamıştır. Yılan adasına sadece, Brezilya ordusu ve Bilim adamları girebiliyor.

Yeraltı mezarları, insan oğlu tarafından yüzyıllar boyunda en az raabet gören yerler olmuştur. Gerek ürpertici olması, gerek korkunç bir yer olarak bilinmektedir. Fakat bu mezar diğerlerine göre daha çok raabet görmektedir. Paris de yaklaşık 6 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Bu mezarda aynı zamanda restoran, bar ve birçok etkinlikler yapılmaktadır.

Asılı Tabutlar, Filipinler’in Sagada bölgesinde bulunmaktadır. Bu mezarlık insanlara ürpertici gelse de yerel halk tarafından, bir inanca göre tasarlanmıştır. Bu tabutlara sadece evli ve torun sahibi insanların ceset i konulmaktadır. Yerel halk inanışına göre bu insanların ruhları, kötü varlıklar tarafından, bu sayede korunmaktadır.

Bir araştırmamızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Makalemizi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı ve yorum atmayı unutmayınız.Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın