reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

Rus Uyku Deneyi Gerçek mi? Kanınızı Donduracak Rus Uyku Deneyi

Tarih : 20:55:00 Yorum (10)

Rus Uyku Deneyi Gerçek mi? Kanınızı Donduracak Rus Uyku Deneyi

Rus araştırmacıların savaş esnasında, 5 kişiden oluşan deneklere 15 gün boyunca tetikleyici gaza maruz bırakarak uyanık tutmuşlardır. Bu kan donduran deneyi okudukça yaşanmış bu olaylara inanmakta zorluk çekebilirsiniz. Şimdi gelelim Rus uyku deneyi gerçek mi yoksa şehir efsanesi mi sorusuna.

rus uyku deneyi,rus deney, Rus sleep test,uyku deneyi, Sleep test


Rusların kullandığı bu denekler, 2.Dünya savaşçı sırasında esir alınan siyasi tutsaklardır. Bu denekleri oksijen seviyesinin ayarlanabildiği odalarda kaldırıyorlardı. Bu odalardaki tüm kameralar kaldırılmıştı. Bu denekleri sadece mikrofon ve ufak pencerelerden izliyorlardı. Bu odada deneklere sadece 1 ay yetebilecek yiyecek verildi. Bu deneklerle, 1 ay boyunca uyumadıkları takdirde serbest bırakacaklarını söylemişlerdi. Denekler 5 günü sıkıntısız atlatmıştı fakat, 5 gün sonra olanlar olmuştu.

9.GÜN: ÇIĞLIKLAR BAŞLADI

Bu denekler 9. Güne geldiklerinde, içlerinden birisi odanın etrafında koşarak bağırmaya başladı. Fakat çıkan bu ses daha çok gürültüyü andırıyordu. Araştırmacılar deneğin ses tellerinin koptuğunu düşünmüşlerdi. Diğer bir ilginç şey ise diğer deneklerde de aynı şey gözlemlendi. İkinci denek de odada koşmaya başladı, diğer denekler ise mikrofona fısıldıyorlardı. Mikrofona fısıldayan denekler daha sonrasında, odadaki kitapları parçalamaya başladılar. Parçaladıkları kağıtları yüzlerine sürdükleri zaman, çığlıkları kesilmişti.
Bu olayın üzerinden 3 gün geçti. Deneklerin 5 tanesinin sesi komple kesilmişti. Araştırmacılar odadaki mikrofondan şüphelenip kontrol ettiler fakat mikrofon sağlamdı. İşin garibi odadaki oksijen seviyesi deneklere yetecek düzeydeydi. Fakat git gide oksijen seviyesi düşüyordu.

rus uyku deneyi,rus deney, Rus sleep test,uyku deneyi, Sleep test


14.GÜN ‘’ARTIK BURADAN ÇIKMAK İSTİYORUZ’’

14.Günde Deneklerden ses seda çıkmıyordu. Araştırmacılar odaya girmeye karar verdiler. Çünkü deneklerin, öldüklerini düşünmüşlerdi veya da bitkin bir halde olduklarını…
Araştırmacılar mikrofondan ‘’İçeri giriyoruz sakin ters bir hareket yapmayın vurulursunuz’’ diye anons geçti. İçerden bir kişi ses vermişti. ‘’Artık buradan çıkmak istiyoruz’’ Araştırmacılar arasında fikir ayrılığı oldu, bazıları denekleri artık serbest bırakılması yönünde düşünmeye başlamıştı. Fikir ayrılığını ortadan kaldırmak için, Deneklerin odalarının kapılarını açma kararı aldılar. Kapılar açıldığında ise içerdeki tetikleyici gaz artık dışarı çıkmıştı. İçerden yalvarma sesleri geliyordu. Deneklerin 1 isi ölmüş 4 ü ise yaşıyor idi. Fakat bunun adına yaşamak denilirse.

15.GÜN: SAĞ KALAN DENEKLERİN ETLERİ PARAMPARÇA OLMUŞTU.

Denekler içerdeki erzakları pek tüketmemişti. İçlerinden birisi ölmüş kalçası ve vücudundaki yerlerde et parçaları topak topak olmuştu. Ölen denek tamda giderin üstünde yatıyordu. Bunun için oda 10 cm kadar su ile dolmuştu. Araştırmacılar ilk başlarda su sandıkları şey aslında kandı. Diğer sağ kalan deneklerin ise sakalları uzamış. Derileri tamamen soyulmuş vaziyetteydi. Denekler vücudundaki yaraları aslında kendiler yaptıkları ortaya çıktı. Çünkü tırnakları yara bere içindelerdi.
Bu deneklerin karınları, iç organları, kaburgaları hemen hemen yok olma aşamasına gelmişti.  İç organları göğüs kafesinden adeta dışarı çıkmıştı. Ama bu şekilde bile 4 denek yaşamaya acı çekmeye devam etmişti.  Bu deneklerin sindirim sistemleri çalışmaya devam ediyorlardı. Fakat istifra ettiklerinde, araştırmacılar gördüklerine inanmakta güçlük çekmişlerdi. Çünkü denekler kendi etlerini yemişlerdi.  Deneklere bakan Rus askerleri denekleri olduğu yerden kaldırmaya cesaret edememişti.  Bu askerler artık bu odada kalmak istemedikleri için yalvarmaya başlamışlardı fakat odaya tetikleyici gaz tekrar verildi. Askerler böylelikle uyuya kaldılar.
Odada kalan bir Rus askerinin denekler tarafından, boğazına saldırılması sonucu hayatını kaybetti. Diğer askerler ise ufak yaralarla atlattılar.
Yaşayan 4 denekten birinin ani yere dalağı patlamıştı. Ve odadan çıkartılarak tıbbi müdahale uygulanmak isterken, denek doktorun kolunu ve kaburgasını kırmıştı. Bu deneğin dolaşım sisteminin büyük çoğunluğu hava dan oluşmuştu. Kalbi durmuştu artık deneğin, fakat bağırmalar devam ediyordu. ‘’Daha Fazla’’ sesi çıkıyordu deneğin ağızından. Ses gittikçe azaldı ve denek hayatını artık kaybetmişti.

Sağ kalan denekler ise araştırılmak üzere, daha sağlıklı, donanımlı merkezlere götürüldüler. 2 deneğin ses telleri sapa sağlamdı. Tıbbı müdahale ekibine uyanık kalmaları için onlara gaz vermelerini söylüyorlardı. Tıbbı müdahale ekibi deneklerin dışa çıkan organlarını içeri koymak için yoğun çapa sarfettiler. Fakat başarılı oldukları söylenemez. Doktorlar artık deneği sakinleştirmek için, Yüksek dozda anestezi verdi ve deneğin gözleri kapanmış, kalbi tamamen durmuş vaziyetteydi. Denek otopsiye götürüldü ve kanında normal insana oranla 3 kat daha fazla oksijen miktarına raslandı.

rus uyku deneyi,rus deney, Rus sleep test,uyku deneyi, Sleep test


AMALİYATTAKİ DENEK GÜLÜMSEYEREK MIRILDANDI: ‘’KESMEYE 
DEVAM ET’’

Bu denek odada ilk çığlığı atan denekti.  Artık yalvaracak hali kalmamıştı bile. Denek de anormal hareketler diz göstermişti. Artık sadece kafasını anlamsız yere sağa ve sola sallıyordu.  Anestezi deneği bu hale getirmişti. Ve ameliyat başladı. 6 saat boyunca denek hiç tepki vermemişti. Hemşire deneğin ameliyat esnasında gülümsediğini gördü. Ameliyat bitmişti artık, Denek mırıldanmaya başladı. Fakat konuşamadığı için doktor deneğin yanına kâğıt, kalem aldı gitti ve dediği cümle doktorları adeta şok etti. ‘’Kesmeye devam et.’’
Komutan artık deneklerin mühürlenmesini emretti. Araştırmacılardan birisi silahını çelip komutana ateş etti ve öldürdü. Sonra diğer konuşmayan deneğe ateş etti. Artık geriye bir denek kalmıştı. Silahı doğrulttu ve sordu: ‘’Nesin sen? Bilmek istiyorum!’’
Denek gülümsedi ve ‘’Bu kadar kolay unutmuş olamazsın. Biz sizlerin, içinde yatan delilikleriz.’’
Araştırmacı artık son kalan deneği de vurmuştu. Deneğin ağzından son çıkan kelime ise: ‘’ Neredeyse özgürüm.’’ oldu.

rus uyku deneyi,rus deney, Rus sleep test,uyku deneyi, Sleep test

KORKUNÇ RUS UYKU DENEYİ GERÇEK Mİ?

Bu konu çoğu kişiye göre, şehir efsanesi, bu hikayenin hiçbir resmi kaynağı yoktur. Fakat bazı kişilere göre gerçek olduğu idealar arasındadır.
Resmi kayıtlara göre en uzun uykusuzluk süresi 266.5 saat (11 gün) dür. Bu rekor 1965 yılında gerçekleşmiştir.
Tarih de birçok insan 8 ile 10 gün arasında uykusuzluk testine tabi tutulmuştur. Bu deneylerde kayda değer bir fiziksel değişikliğe rastlanmamıştır. Rus uyku deneyi bu yüzden halen gizemini sır gibi saklamaktadır. Bu hikaye tarihin en korkunç ve esrarengiz deneyleri arasında gösterilebilir.


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın

10 yorum

yorum Yap
avatar

Gerçekten çok korkunç ve ürpertici bir deneymiş :/

Cevapla
avatar
seydi altındağlı 10 Nisan 2017 19:10

bu deneydeki amaç neydi acaba? ne kadar uykusuz kalınır mı, sonuç ne çıktı? aklımda deli sorular

Cevapla
avatar
Gizemli Bilimler 10 Nisan 2017 20:12

Seydi bey dünya uykusuz kalma rekoru 11 gündür yazım dada belirttiğim gibi bu deneyin amacını kimse bilmiyor maalesef.

avatar
Batmangundem com 10 Nisan 2017 20:25

güzel bir makale olmuş

Cevapla
avatar
Gizemli Bilimler 10 Nisan 2017 20:47

teşekkür ederim. daha iyi bilgilendirici makaleler için sayfamızı takipte kalınız.

avatar

İnsanı ürkütüyor bu durum eğer gerçekse. Gerçek de olabilir sanki, insanın insana yapmayacağı şey yok. Bu tip deneylerde kişileri insan gibi değil sadece denek gibi algılıyorlar maalesef.

Cevapla
avatar
Gizemli Bilimler 12 Nisan 2017 12:51

Ballı Soprano aynen dediginiz gibi insan oğlu her şey beklenir.

avatar
Batmangundem com 12 Nisan 2017 22:53

korku filmi gibi bir konu olmuş ilginç olaylar dönüyor demekki çevremizde

Cevapla
avatar
bilen cevaplasin 13 Nisan 2017 16:21

amaç hiç iyi olmadığı kesin insanları canavarlaştırmakta olabilir . merakta olabilir dahası işkence çeşidi de bir şeyleri öğrenmek için

Cevapla
avatar

Gerçekten çok korkunç ve ürpertici bir deneymiş

Cevapla