reklam banneri

Haftanın Öne Çıkanları

Tarihin En Kötü ve Acımasız İnsan Deneyleri

Tarih : 09:35:00 Yorum (0)

İnsanlık tarihine göz attığımızda pek çok acımasız insan deneylerine sahne olduğuna şahit oluyoruz. Bakıldığında bilim adına her ne kadar pek çok deneyler yapılmış olsa da acımasız şekilde bunların gerçekleşmesi de insanları en büyük şekilde etkileyen konulardan birisini oluşturuyor. İşe yarayacak önemli sonuçlara en hızlı şekilde ulaşabilmek adına deneyler sırasında çoğu zaman insanlara başvuruldu. Savaşta tıp tekniğini daha da ileri boyuta ulaştırma düşüncesi içerisinde olan Japonlar, insanlar üzerinde denemeler gerçekleştirdi.

Zehir Fabrikası Deneyi

Zehir-Fabrikası-Deneyi

İnsan üzerinden acımasız şekilde gerçekleşen deneylerden birisi de zehir fabrikasıdır. Gulag adı verilmiş olan kamplarda tutulan mahkumlar üzerinde deneyler yapılmıştır. Deneylerde kimyasal maddeler test edildi. Hardal gazı, risin, dijitoksin gibi zehirli gazlar C-2 kurbanları fiziksel değişime uğratmış olduğu görülmüş oldu. Yavaştan kısalan ve güçten düşen kurbanlar ise 15 dakika içerisinde ölmüştür.

Deliliği Çıkarma

Deliliği-Çıkarma

İnsan üzerinde denenen bir diğer önemli uygulamalardan birisi de deliliği dışarı çıkarma olduğunu söylememiz mümkündür. Tarihler 1900 gibi yılları gösterirken psikiyatrist olan Cotton, deliliğin ise vücutta ki bir takım parçalar arasında olduğunu savunuyordu. Bu sebeple hastalarını tedavi etmek adına ise başvurmuş olduğu çözüm yollarından birisi de diş, bademcik ve hatta bazı iç organları çıkartmaya çalıştığıdır. Fakat denemiş olduğu bu yol neticesinde ise 49’u bu garip hastalıktan ne yazık ki hayatını kaybetmiş olduğunu söylememiz mümkündür. Ayrıca denenen bir başla korkunç deney daha vardı. Pis sulardan bulaşan hastalığı tedavi etmek adına Dr. Walter Jones,hastaların üzerine kaynar suyu dökmeyi uygun görerek bunu denedi. Fakat bu işe yaramadığı gibi hastaların hepsi hayatını yitirdi.

Çocuklara Elektroşok Uygulandı

Çocuklara-Elektroşok-Terapisi

İnsan üzerinde uygulanan bir diğer vahşi insan deneylerinden birisi de elektroşok olduğunu söylememiz mümkündür. Çocuk şizofrenisiyle baş etmenin yollarını arayan Başarılı bir psikolog olan Lauretta Bender, yaklaşık olarak 100 çocuğa elektroşok tedavisi uyguladı. Bu yöntem çoğu çocukta bazı kalıcı hasarların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle tarih sahnesi süreci içerisinde de kötü bir anı olarak akıllarda yer etmiştir.


Bu Makalemi Arkadaşlarınızla Paylaşın